Όποιος διαβάζει στη στήλη, θα έχει καταλάβει ότι δεν είμαι και πολύ… νορμάλ. Μια τρέλα που ‘χω στο μυαλό «προστάζει» πέντε δυνατούς στοιχηματισμούς.

Ξεκινάμε με χρονολογική σειρά και από το «σεντόνι» που μαγνητίζει όλα τα βλέμματα.

Βιγιαρεάλ – Μάντσεστερ Γ. (23/11/2021, 19:45) Τσάμπιονς Λίγκ

Πραγματικά μπορείς να γράψεις τόμους γι’ αυτή την αναμέτρηση. Ότι και να δώσεις είναι όλα μέσα. Μπορείς να εκτεθείς ανεπανορθωτα ή να γίνεις «μάγκας». Η ουσία όμως δεν είναι εκεί.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» νοσούσαν πολύ καιρό. Αυτό το… μένει μέχρι να φύγει ο Σόλσκιερ ήταν το μεγαλύτερο πισωγύρισμα. Αποδείχθηκε κυρίως από τα αποτελέσματα στο εγχώριο πρωτάθλημα.

Συνήθως οι αλλαγές προπονητή κάνουν καλό. Στην περίπτωση Κάρικ δεν είμαστε και τόσο σίγουροι. Άλλο είναι που μας «εξιτάρει». Οι δηλώσεις του Ρούνεϊ.

Ο τεχνικός της Ντέρμπι μίλησε για αδιάφορους παίκτες και χωρίς φιοριτούρες τους απέδωσε τις ευθύνες που τους αναλογούν. Εκεί και ποντάρουμε σε ένα περίεργο και αρκετά ρισκαδόρικο στοιχηματισμό. Απελευθερωμένοι από τον Νορβηγό ο Ρονάλντο και η παρέα του, θα προσπαθήσουν να αποδείξουν ότι αυτός ήταν η ρίζα του «κακού». Περιμένουμε να τα δώσουν όλα με το καλημέρα και κάπου εκεί παραμονεύει το Γκολ Α’ Ημιχρόνου, καθώς η Βιγιαρεάλ μπορεί σίγουρα να πληρώσει την άμυνα της Γιουνάιτεντ.

Μπλάκπουλ – Γουέστ Μπρομ (23/11/2021, 21:45) Αγγλία Τσάμπιονσιπ

Εδώ δεν υπάρχει καν τρέλα. Οι γηπεδούχοι είναι «τσαμπουκαλεμένη ομάδα» εντός, εκτός και επί τα αυτά. Δε θα παραδώσουν τα όπλα απέναντι στο σύνολο του Ίσμαελ, που έχει μπουκώσει και δεν βγάζει ενέργεια. Με μόλις δύο νίκες σε έξι παιχνίδια δε ρολάρει όπως πρέπει. Πόσο δε περισσότερο, έχοντας απέναντί του, μία ομάδα που πραγματικά είναι δουλεμένη και έχει μόλις δύο ήττες σε μία… 11αδα αγώνων (6-3-2).

Πλίμουθ – Γουίκομ (23/11/2021, 21:45) Αγγλία Λιγκ 1

Ήρθε η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα (δεύτερη συνολικά) για την πρωτοπόρο της Λιγκ1 και δεν ήταν και τόσο αναπάντεχη. Το πραγματικό κρας – τεστ είναι σήμερα, απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν είναι και ο καλύτερος δυνατός για επιστροφή σε νίκες.

Πρώτος εναντίον τρίτου και κατ’ εμέ δεν αγοράζεται «άσσος» του 2,30 – 2,45 σε μία τόσο αμφίρροπη αναμέτρηση. Παρόλα αυτά η δύναμη της έδρας (στο Χόουμ Παρκ το σερί είναι 6-3-0), γεννά μια τρέλα που η απόδοσή της «δικαιολογεί» το ρίσκο. 1 & G/G με 4,55, αν μη τι άλλο αξίζει σε όποιον πιστεύει το σύνολο του Λόου.

Σάλφορντ Σίτι – Μπρίστολ Ρόβερς (23/11/2021, 21:45) Αγγλία Λιγκ 2

Η Μπρίστολ Ρόβερς είναι ο ορισμός της ομάδας που μαζεύει τους περισσότερους βαθμούς μακριά από την έδρα της (2-3-3). Έχει απουσίες στην επίθεση, όμως οι γηπεδούχοι παίζουν ανοικτά στην έδρα τους. Στηρίζονται κυρίως στην άμυνά τους, ενώ από τη μέση και μπροστά πολλές φορές είναι ερωτηματικό.

Παρόλα αυτά εδώ και τέσσερις αγωνιστικές παραμένουν αήττητοι. Ουσιαστικά μιλάμε για αναμέτρηση πραγματικά τριών σημείων με την ισοπαλία να αποτελεί ίσως την πρώτη επιλογή Κάπου εκεί αξίζει η κόντρα στους φιλοξενούμενους με Χ2 και γκολ.

Λιλ – Σάλτσμπουργκ (23/11/2021, 22:00) Τσάμπιονς Λιγκ

Μία ισοπαλία τις κρατάει ζωντανές, ενώ όποια πάρει τη νίκη αποκτά προβάδισμα για τους «16». Η Λιλ προέρχεται από δύο συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα, τόσο με το «διπλό» στη Σεβίλη, όσο και το 2-2 στην έδρα της Μονακό. Ένα σημείο που επιβεβαιώθηκε με τον καλύτερο τρόπο στη στήλη «Δεν πείθουν φαβορί και αποδόσεις» της περασμένης Παρασκευής.

Το ότι το G/G δίνει μεταξύ 1,55 – 1,60 «προεξοφλεί» θεωρητικά το αμφίσκορο. Στη ζωή ο θάνατος είναι το μόνο σίγουρο πράγμα. Αν θεωρήσουμε λοιπόν ότι οι μπουκ έχουν δίκιο, τότε γιατί να μην το ρισκάρουμε στο Γκολ Α’ Ημιχρόνου. Άλλωστε, οι 12 τελευταίους αγώνες της Σάλτσμπουργκ εκτός έδρας στην Ευρώπη έχει μ.ο γκολ 3,8!

Με μία… ματιά λοιπόν έχουμε. Βιγιαρεάλ – Μάντσεστερ Γ G/G Α’ ημιχρόνου με 4,30 στην Betshop. Μπλάκπουλ – Γουέστ Μπρομ 1Χ & G/G με 3,20 στη Stoiximan. Πλίμουθ – Γουίκομ 1 & G/G με 4,40 στη Betshop. Σάλφορντ Σίτι – Μπρίστολ Ρόβερς Χ2 & G/G με 3,15 στη Stoiximan και Λιλ – Σάλτσμπουργκ G/G Α’ ημιχρόνου με 4,85 στην Betshop.