Με τη Σίτι των γκολ

Σίτι

Λούτον – Μπρίστολ Σίτι (25/01/2022, 21:45) Αγγλία Τσάμπιονσιπ

Με άγνοια κινδύνου παίζει η Μπρίστολ Σίτι και το φανερώνουν τα αποτελέσματά της. Σε ένα… μπερδεμένο ζευγάρι όλα είναι δυνατά.

Ο Πίρσον έχει μία ομάδα που στηρίζεται στο χαμηλό μέσο όρο ηλικίας. Το βλέμμα του είναι στο μέλλον και με τα μέχρι τώρα πεπραγμένα των φιλοξενούμενων, είναι ικανοί για το καλύτερο και το χειρότερο.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα η αναμέτρηση εκτός με το μεγαθήριο που ονομάζεται Φούλαμ. Κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές στο πρώτο μέρος, όμως το ημίχρονο έληξε με 5-2!

Ακολούθησε το Ουαλικό ντέρμπι με την Κάρντιφ και παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, βρήκε τα αποθέματα να το γυρίσει με 3-2, δείχνοντας στόφα ομάδας που δεν τα παρατάει.

Στο αντίποδα οι γηπεδούχοι προσπαθούν λιθαράκι – λιθαράκι να κάνουν το βήμα παραπάνω σε σχέση με πέρσι. Η ομάδα του Τζόουνς δεν κατάφερε το τρία στα τρία απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Το πάλεψε στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη τα γρήγορα γκολ στο 48’ και 51’, αλλά και η αποβολή στο 61’ «υπέγραψαν» την ήττα.

Αρκετά τα προβλήματα για τον τεχνικό της Λούτον, καθώς δε θα έχει στη διάθεσή του τους στόπερ Μπερκ (τιμωρημένος) και Λόκιερ, τους μπακ Μπρι και Ποτς, όπως και τον φορ Κόρνικ, που έχει σημειώσει επτά τέρματα.

Με έξι διαδικά G/G & Over 2,5 και απόντων των βασικών στόπερ των γηπεδούχων αξίζει στην απρόβλεπτη Μπρίστολ Σίτι το Χ2 & G/G με 3,33 στη Betshop. Γκολ Α’ ημιχρόνου και για τα πέντε από τα έξι τελευταία για το σύνολο του Πίρσον. Η επιβεβαίωσή του αποδίδει 5,10 στην ίδια εταιρεία.