Τέσσερα παιχνίδια χωρίς γκολ είναι πολλά

Τέσσερα παιχνίδια

Κρίσταλ Πάλας – Νόριτς (28/12/2021 17:00) Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας

Συμπληρώθηκαν 376 αγωνιστικά λεπτά από την τελευταία φορά που σκόραραν οι παίκτες της Νόριτς. Τέσσερα παιχνίδια χωρίς γκολ είναι πολλά.

Ήταν το 79ο λεπτό στην ισοπαλία στην έδρα της Νιούκαστλ. Από τότε έχει να σκοράρει η ομάδα του Ντιν Σμιθ. Η έλευσή του στην αρχή έφερε ενθουσιασμό, ο οποίος όμως χάθηκε γρήγορα.

Τέσσερα παιχνίδια χωρίς γκολ

Προέρχεται από τη συντριπτική εντός έδρας ήττα από την Άρσεναλ στην Boxing Day. Σταθερά στην τελευταία θέση της Πρέμιερ Λιγκ. Και οι οιωνοί για την αναμέτρηση με την Κρίσταλ Πάλας μόνο ευνοϊκοί δεν είναι.

Η Νόργουιτς δεν έχει πανηγυρίσει νίκη στο «Σέλχαρστ Παρκ» από τις 5 Μαΐου 1996 (1-0 στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία). Από τότε μετρά 11 ήττες σε 16 επισκέψεις στην έδρα των Λονδρέζων.

Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά. Η Κρίσταλ Πάλας ταλαιπωρείται από πολλά κρούσματα κορωνοϊού. Ο προπονητής Πατρίκ Βιεϊρά βρίσκεται σε καραντίνα όπως και οι Μιλιβόγεβιτς, Εζέ, Μπεντέκε. Αν συνυπολογίσουμε και τον τιμωρημένο υπερπολύτιμο Ζαχά, τότε σίγουρα είναι η μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

Αν όχι σήμερα, τότε ποτέ; Αξίζει το Χ2 και G/G με 3,76 στην Betshop.

Βρέχει γκολ

Λέστερ – Λίβερπουλ (28/12/2021 22:00) Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας

Δεν έχει προλάβει ακόμα να στεγνώσει το μελάνι από το εντυπωσιακό 3-3 για το Λιγκ Καπ, που τελικά κρίθηκε στα πέναλτι.

Γενικά μπαίνουν πολλά γκολ στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων. Από το 2014 που οι «αλεπούδες» επέστρεψαν στη μεγάλη κατηγορία, έχουν συναντηθεί 16 φορές με τους «κόκκινους».

Σε αυτά τα ματς σημειώθηκαν 55 τέρματα, δηλαδή 3,4 ανά αγώνα. Οι 12 από τις 16 αναμετρήσεις ολοκληρώθηκαν με «over 2,5», ενώ στις 11 από τις 16 βρήκαν δίχτυα και οι δύο ομάδες.

Πραγματικά είναι ένα παιχνίδι για τα πάντα, που δύσκολα δε θα έχουμε γκολ και θέαμα. Το «υπόσχεται» η αρμάδα του Κλοπ, κυρίως από τη μέση και μπροστά, αλλά και στα μετόπισθεν. Κι ας έχουμε την επιστροφή του Φαν Ντάικ από την καραντίνα.

2 & Over 4,5 με 3,39 Betshop, και ένα fun bet με αρκετό ρίσκο. Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες 1ο/2ο ημίχρονο με 9,20.