Ελκυστικός συνδυασμός με γκολ

Ντάνγκανον Σουίφτς – Κλίφτονβιλ (18/2/2022, 21:45) Βόρεια Ιρλανδία Πρέμιερ

Update: H αναμέτρηση αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.

H Κλίφτονβιλ, η οποία διατηρείται σε κοντινή απόσταση από την κορυφή, έχει δύσκολη εκτός έδρας αποστολή απόψε κόντρα στην Ντάνγκανον Σουίφτς.

Οι γηπεδούχοι έδωσαν μάχη απέναντι στην Μπαλιμένα, όμως έχασαν 1-0. Έμειναν με δέκα παίκτες στο 74’ λόγω αποβολής και λύγισαν στο 87’. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα τους και τρίτη σε τέσσερα ματς. Διατηρήθηκαν στην ένατη θέση της κατάταξης.

Η Ντάνγκανον δεν βρήκε δίχτυα στις δύο πρόσφατες συναντήσεις (εκτός έδρας αμφότερες) εντούτοις πρόκειται για ομάδα με έφεση στο γκολ. Άλλωστε, είχε σκοράρει στις προηγούμενες επτά. Πλήγμα, όμως, αποτελεί η ανασταλτική λειτουργία της. Είναι χαρακτηριστικό ότι κράτησε το μηδέν σε μόλις δύο από τα 27 παιχνίδια της! Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα με 66 τέρματα (μ.ο. 2,4 ανά αγώνα).

Κέρδισε τα δύο τελευταία ως γηπεδούχος, πάντως στα πέντε προηγούμενα απέσπασε μόνο έναν πόντο. Τα τέσσερα πρόσφατα ολοκληρώθηκαν με Over 3,5 και ήταν αμφίσκορα. Σε αυτά σημειώθηκαν είκοσι γκολ!

Τιμωρημένος ο Μάισε (μ, 25/6).

Η Κλίφτονβιλ επικράτησε 2-0 της Κολερέιν με δύο τέρματα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Πέτυχε δεύτερη διαδοχική νίκη, προηγήθηκαν ισάριθμες ισοπαλίες. Συμπλήρωσε πέντε αναμετρήσεις δίχως ήττα. Αμφίσκορες και Over 3,5 οι τρεις από τις τέσσερις τελευταίες, στις οποίες μπήκαν δεκαπέντε γκολ.

Είναι τρίτη στη βαθμολογία με απόσταση μόλις τεσσάρων βαθμών από την πρωτοπόρο Γκλεντοράν. Δεν επέστρεψε ηττημένη από καμία από τις επτά πρόσφατες εξόδους της, επικράτησε στις τρεις από τις τέσσερις.

Αναμένεται ανοιχτό παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό ανάμεσα σε δύο ομάδες των οποίων οι αγώνες έχουν πολλά γκολ. Η επιλογή να σκοράρουν αμφότερες και παράλληλα η αναμέτρηση να ολοκληρωθεί με Over προσφέρεται σε τιμές άνω του διπλασιασμού.