Ευνοείται ο επισκέπτης

Σεντ Τζόνστον – Λίβινγκστον (2/4/2022, 17:00) Σκωτία Πρέμιερ

Δύο αγωνιστικές απέμειναν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου στην Πρέμιερ Σκωτίας. Ακολουθεί, βέβαια, η 2η φάση (άλλες 5 αγωνιστικές με τις ομάδες να κουβαλούν τους βαθμούς) που θα κρίνουν τα πάντα.

Στη μονομαχία ανάμεσα σε Σεντ Τζόνστον και Λίβινγκστον αμφότερες «καίγονται» για τους βαθμούς. Οι «Άγιοι» επειδή μάχονται για τη σωτηρία και η αντίπαλός τους καθώς παλεύει να παραμείνει στην πρώτη 6άδα. Αυτό θα της δώσει τη δυνατότητα να διεκδικήσει στα πλέι οφ την ευρωπαϊκή έξοδο.

Παράδοση με «διπλά»

Ο αγώνας, όπως είναι φανερό και από το σετ των αποδόσεων, πρόκειται να κριθεί στις λεπτομέρειες. Δεν συμφωνούμε, πάντως, με το φαβοριτισμό του «άσσου», αφού η Λίβινγκστον είναι αυτή που αφήνει φέτος καλύτερες εντυπώσεις.

Ευνοείται και από την πρόσφατη παράδοση του ζευγαριού που θέλει τον εκάστοτε φιλοξενούμενο να έχει τον πρώτο λόγο. Είναι χαρακτηριστικό ότι στις τελευταίες 6 συναντήσεις τους εμφανίστηκαν 5 «διπλά» και μία ισοπαλία.

Δυσκολεύεται η γηπεδούχος

Περιμένουμε από τη «Λίβι» να εκμεταλλευτεί την ικανότητά της στο τρανζίσιον και στις στατικές φάσεις. Ηττήθηκε εσχάτως από τις ανώτερες Σέλτικ (1-3) και Χαρτς (2-0), όμως ο σημερινός αντίπαλος βρίσκεται στα μέτρα της. Έχει αποδείξει πολλάκις ότι σε τέτοια ματς παρουσιάζεται αποτελεσματική.

Η Σεντ Τζόνστον, εξάλλου, διανύει φέτος μια πολύ δύσκολη σεζόν. Βρέθηκε στο +4 από την τελευταία θέση με το 2-1 επί της Μάδεργουελ, όμως στάθηκε και τυχερή. Κάτι τέτοιο έχει συμβεί αρκετές φορές τελευταία και κάποια στιγμή θα σταματήσει. Με βάση τα συγκεκριμένα δεδομένα θα κινηθούμε προς τα δεξιά όσον αφορά το ποντάρισμά μας.

Θέλοντας να καλυφθούμε σε περίπτωση ισοπαλίας, μπορούμε να διαλέξουμε ανάμεσα στα «2 DNB» ή «Χ2+Ο 0,5». Αμφότερες οι επιλογές προσφέρονται στις περισσότερες στοιχηματικές εταιρείες σε τιμές κοντά στον διπλασιασμό.