Καθαρό προβάδισμα στον «άσσο»

Σλίγκο Ρόβερς – Φιν Χαρπς (14/3/2022, 21:45), Ιρλανδία Πρέμιερ

Η Σλίγκο Ρόβερς, που προέρχεται από εντυπωσιακό «διπλό» στην Ντροχέντα, υποδέχεται τη Φιν Χαρπς, η οποία αναζητά την πρώτη της νίκη.

Εμφατικό πέρασμα της Σλίγκο Ρόβερς από την έδρα της Ντροχέντα, της οποίας επιβλήθηκε 3-0. Είχε «καθαρίσει» το ματς από το 35’, έπεσε η απόδοσή της στην επανάληψη αλλά δεν κινδύνευσε. Πέτυχε δεύτερη νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις, προερχόταν από δύο «λευκές» ισοπαλίες. Έχει δεχθεί ένα γκολ.

Είναι από τις ομάδες που αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν, διαθέτει ποιοτικό σύνολο.

Από ίωση ταλαιπωρείται ο ΜακΓκίντι (τ, 3/0), ίσως πάντως να προλάβει τη συνάντηση.

Η Φιν Χαρπς είχε δύσκολο έργο υποδεχόμενη τη Σεντ Πάτρικς. Ήταν ανταγωνιστική ως τα μέσα της επανάληψης. Ωστόσο, δέχθηκε γκολ στο 65’, ακολούθησε και δεύτερο δεκατρία λεπτά αργότερα και έχασε 2-0. Παραμένει χωρίς νίκη έπειτα από τέσσερις συναντήσεις, με δύο ήττες. Έχει σκοράρει μόλις μία φορά. Στα 2-3 γκολ τα τρία από τα τέσσερα παιχνίδια.

Αμφιβολίες υπάρχουν αναφορικά με τη συμμετοχή των Κόνολι (μ, 4/1), Ζέγι (μ,4/0), Σλέβιν (α, 1/0), Λογκ (μ).

Η Σλίγκο Ρόβερς είναι σαφώς πιο ποιοτική ομάδα και έχει τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση της νίκης. Στα όρια του 1,80 η απόδοση.