Άρσεναλ U23: Έχανε 3-0 στο 92’ και πήρε την ισοπαλία!

πήραν την ισοπαλία

Ποιος είπε ότι δε γίνονται θαύματα! Ένα από αυτά πέτυχαν οι πιτσιρικάδες της Άρσεναλ, που αν και στο 92’ έχαναν με 3-0, τελικά πήραν την ισοπαλία.

Γύρισε το παιχνίδι από το πουθενά η ομάδα U-23 της Άρσεναλ κόντρα στην αντίστοιχη της Λέστερ. Τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά και πραγματικά δεν μπορείς να το πιστέψεις, αν δε το δεις με ίδια σου τα μάτια. Όπως αποδεικνύεται, η Premier League 2  δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από την μεγάλη κατηγορία!

Πήραν την ισοπαλία

Οι μικροί «κανονιέρηδες» πέτυχαν έναν τεράστιο άθλο, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, το 3-0 εις βάρος τους προοιώνιζε μια βαριά ήττα.

Αυτοί όχι μόνο δε το έβαλαν κάτω, αλλά κατάφεραν μέσα σε πέντε λεπτά (92’ – 97’), να αποσπάσουν μία ανέλπιστη ισοπαλία.