Ξεκάθαρο προβάδισμα η Χιρόνα, αλλά…

Χιρόνα – Βαγιεκάνο (20/06/2021, 22:00), Ισπανία Σεγούντα Ντιβιζιόν

Η Χιρόνα περιμένει τη Βαγιεκάνο στη ρεβάνς των τελικών ανόδου για μια θέση στον «ήλιο» της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Ξεκάθαρο φαβορί

Στην πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων, οι Καταλανοί απέκτησαν σημαντικό προβάδισμα για το εισιτήριο του προβιβασμού, καθώς έφυγαν με το διπλό (1-2) από τη Μαδρίτη.

Παρ’ όλα αυτά, η Ράγιο δεν πτοείται και πιστεύει στην ανατροπή. Σύμμαχός της το γεγονός πως έχει νικήσει δύο φορές στο «Μοντιλίβι» με σκορ που θα της χάριζε την άνοδο.

Συγκεκριμένα, το 2017 και το 2011 επικράτησαν 3-1 της Χιρόνα, που θα τους έδινε το εισιτήριο για την Πριμέρα.

Επιπροσθέτως, στο φετινό πρωτάθλημα της Σεγούντα Ντιβιζιόν νίκησε 4 φορές εκτός έδρας με σκορ που θα την οδηγούσε στην ανατροπή τώρα, ενώ σε 3 περιπτώσεις νίκησε 2-1 μακριά από το «σπίτι» της, σκορ που θα οδηγούσε παράταση!

Μιας και αναφερθήκαμε στο έξτρα ημίωρο, αν το ματς λήξει με το ίδιο σκορ με τον πρώτο αγώνα και δεν αλλάξει κάτι στην παράταση, τότε οι γηπεδούχοι θα πάρουν τον προβιβασμό, αφού τερμάτισαν ψηλότερα στην κανονική περίοδο.

Όσον αφορά τη Χιρόνα, να τονίσουμε ότι έχει υποστεί μόνο μία ήττα στο γήπεδό της τη φετινή σεζόν με σκορ που θα τη… χαντάκωνε τώρα: στις 7 Φεβρουαρίου έχασε 0-2 από τη Λεγκανές.

Προσθέστε σε όλα αυτά ότι οι Καταλανοί προέρχονται από αήττητο σερί 11 αγώνων (9-2-0), με την τελευταία ήττα τους να καταγράφεται στις 10 Απριλίου από τη σημερινή τους αντίπαλο!

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι η Βαγιεκάνο αναζητά τουλάχιστον δύο γκολ, περιμένουμε να το κάνει… ροντέο. Αρκετά αποτελεσματική επιθετικά η Χιρόνα, θα βρει φάσεις στις αντεπιθέσεις. Το over 2,5 πληρώνει 2,40 στην Bwin.