Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; RSS_Import has a deprecated constructor in /www/12xonline.gr/httpdocs/wp-content/plugins/rss-importer/rss-importer.php on line 43
Το πλήρες πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ

Το πλήρες πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ

Κατάρ

Έγινε γνωστό το πλήρες πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ. Το πρώτο χειμερινό Μουντιάλ είναι γεγονός.

Ανακοινώθηκαν και επίσημα οι ώρες και οι ημέρες διεξαγωγής του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Όσον οφορά στη χώρα μας, τα πρώτα παιχνίδια των ομίλων θα πραγματοποιούνται στις 13:00, τις 16:00, τις 19:00 και τις 22:00.

Αναφορικά με τα παιχνίδια μετά τους ομίλους, τα νοκ-άουτ θα γίνουν στις 19:00 και τις 22:00. Τόσο ο μικρός όσο και ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθούν στις 17 και 18 Δεκεμβρίου αντίστοιχα στις 19:00.

Το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων:

1η αγωνιστική

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου
13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (Group A), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
16:00 Αγγλία – Ιράν (Group B), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
19:00 Κατάρ – Ισημερινός (Group A), στο Al-Bayt Stadium (στο Al-Khor)
22:00 Ηνωμένες Πολιτείες – Ουαλία ή Ουκρανία ή Σκωτία (Group B), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου
13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (Group C), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)
16:00 Δανία – Τυνησία (Group D), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Μεξικό – Πολωνία (Group C), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Γαλλία – Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού (Group D), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
13:00 Μαρόκο – Κροατία (Group F), στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)
16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (Group E), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
19:00 Ισπανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (Group E), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
22:00 Βέλγιο – Καναδάς (Group F), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
13:00 Ελβετία – Καμερούν (Group G), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (Group H), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (Group H), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Βραζιλία – Σερβία (Group G), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
13:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία – Ιράν, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)
16:00 Κατάρ – Σενεγάλη, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
19:00 Ολλανδία – Ισημερινός, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
22:00 Αγγλία – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου
13:00 Τυνησία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία ή Περού, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία, στο γήπεδο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Γαλλία – Δανία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Αργεντινή – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
13:00 Ιαπωνία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)
16:00 Βέλγιο – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
19:00 Κροατία – Καναδάς, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
22:00 Ισπανία – Γερμανία, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου
13:00 Καμερούν – Σερβία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Βραζιλία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου
19:00 Ισημερινός – Σενεγάλη, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
19:00 Ολλανδία – Κατάρ, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)
22:00 Ιράν – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
22:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία – Αγγλία, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
19:00 Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού – Δανία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
19:00 Τυνησία – Γαλλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
22:00 Πολωνία – Αργεντινή, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
19:00 Καναδάς – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
19:00 Κροατία – Βέλγιο, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)
22:00 Ιαπωνία – Ισπανία, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
22:00 Γερμανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
22:00 Σερβία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Καμερούν – Βραζιλία, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

1. Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (3/12 19:00, Al-Rayyan /Χαλιφά)
2. Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12 22:00, Al-Rayyan /Αχμάντ Μπιν Αλί)
3. Νικητής 5ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12 19:00, Αλ Ουάκρα)
4. Νικητής 7ου Ομίλου – Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12 22:00, Ντόχα/974)
5. Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12 22:00, Al-Khor)
6. Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12 19:00, Ντόχα/ Al-Thumama)
7. Νικητής 6ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12 19:00, Al-Rayyan /Education)
8. Νικητής 8ου Ομίλου – Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12 22:00, Lusail)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
α. Νικητής 1 – Νικητής 2 (9/12 22:00, Lusail)
β. Νικητής 3 – Νικητής 4 (9/12 19:00, Al-Rayyan/Education)
γ. Νικητής 5 – Νικητής 6 (10/12 22:00, Al-Khor)
δ. Νικητής 7 – Νικητής 8 (10/12 19:00, Ντόχα/ Al-Thumama)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
Α. Νικητής α – Νικητής β (13/12 22:00, Lusail)
Β. Νικητής γ – Νικητής δ (14/12 19:00, Al-Khor)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Ηττημένος Α – Ηττημένος Β (17/12 19:00, Al-Rayyan/Χαλιφά)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Νικητής Α – Νικητής Β (18/12 19:00, Lusail)