Εξαιρετικές οι τιμές του Goal

Αλεσάντρια – Αλμπινολέφε (9/6/2021, 21:30) Ιταλία Γ’ Κατηγορία

Απόψε διεξάγονται οι επαναληπτικοί της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ στη Γ’ Ιταλίας που θα κρίνουν το τελευταίο εισιτήριο ανόδου.

Οι Αβελίνο και Πάντοβα άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς μετά το 1-1 του α’ αγώνα. Στο άλλο ζευγάρι η Αλεσάντρια πήρε προβάδισμα με το «διπλό» επί της Αλμπινολέφε (2-1) κι έχει τώρα το πλεονέκτημα έδρας. Αυτή είναι και η αναμέτρηση που θα μας απασχολήσει στοιχηματικά.

Τα ματς θα διεξαχθούν με περιορισμένο αριθμό φιλάθλων, ενώ δεν βρίσκεται σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που οι δύο αντίπαλοι σημειώσουν τον ίδιο αριθμό τερμάτων τότε ακολουθεί παράταση και ενδεχομένως πέναλτι.

Παράδοση με γκολ

Αμφότεροι οι σύλλογοι συμμετείχαν στον 1ο όμιλο της κανονικής περιόδου οπότε έχουν ξανασυναντηθεί φέτος. Κάθε μία εκμεταλλεύτηκε το πλεονέκτημα της έδρας (2-0 η Αλμπινολέφε στις 11 Νοεμβρίου και 2-1 η Αλεσάντρια στις 7 Μαρτίου).

Οι 7/8 τελευταίες συναντήσεις τους ολοκληρώθηκαν με G/G, κάτι που είναι πιθανόν να συμβεί και σήμερα. Οι φιλοξενούμενοι πρέπει έτσι κι αλλιώς να ρισκάρουν, όμως υπάρχουν κι άλλοι λόγοι που συνηγορούν για αυτό το ενδεχόμενο.

Αμφότερες ικανές επιθετικά

Λόγω του αποτελέσματος του α’ αγώνα, αλλά και με την Αλεσάντρια να τερματίζει πιο ψηλά στην κανονική περίοδο, οι μπουκ προσφέρουν ως φαβορί τον «άσσο». Παρ’ όλα αυτά, εμείς πιστεύουμε πως και η Αλμπινολέφε μπορεί να απειλήσει.

Μιλάμε, άλλωστε, για μια ομάδα που προέρχεται από 6 σερί «διπλά» και δεν έχει τίποτα να χάσει. Σκόραρε, επίσης, στα τελευταία 7 ταξίδια (τα 5 έληξαν με «G+O 2,5»). Την ίδια στιγμή, η γηπεδούχος έχει βρει δίχτυα στα 7/8 πιο πρόσφατα ματς στο γήπεδό της.

Έχοντας αυτά τα δεδομένα στα χέρια μας, η επιλογή του Goal σε τιμές αουτσάιντερ παρουσιάζει ενδιαφέρον. Το ενδεχόμενο να σκοράρουν τόσο η Αλεσάντρια όσο και η Αλμπινολέφε προσφέρεται στην Bet365 στο άκρως ελκυστικό 2,37.