Ισχυρό «διπλό» από ημίχρονο

Ντεν Χάαγκ – Αϊντχόφεν (13/2/2021, 17:30) Ολλανδία Ερεντιβίζιε

Λόγω των πολικών θερμοκρασιών στην Ολλανδία, η αναμέτρηση Ντεν Χάαγκ -Αϊντχόφεν θα ξεκινήσει νωρίτερα απ’ ότι ήταν προγραμματισμένο. Λογικό το φαβορί, το οποίο ενισχύεται και από την εξαιρετική παράδοση.

Διαφορά στόχων και ποιότητας

Η PSV προέρχεται από το μεσοβδόμαδο αποκλεισμό στο Κύπελλο από τον Άγιαξ (2-1). Δίκαιη η ήττα στο Άμστερνταμ, κυρίως λόγω του κακού πρώτου ημιχρόνου, αν και στο 94’ έφτασε κοντά στην ισοφάριση.

Το συγκρότημα του Σμιντ είναι πίσω από τον Αίαντα και στο πρωτάθλημα (-4 με αγώνα περισσότερο), όπου απώλειες σε παιχνίδια όπως το σημερινό απαγορεύονται. Ενόψει της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό στο Γιουρόπα, καλείται να κάνει το καθήκον της με το λιγότερο δυνατό κόπο.

Εντελώς διαφορετικοί οι στόχοι της Ντεν Χάαγκ που έδειξε από το ξεκίνημα της σεζόν πως θα μπλέξει σε περιπέτειες. Κερδίζοντας μόνο 1/16 τελευταία ματς (1-6-9) και κανένα από τα 5 πιο πρόσφατα (0-2-3), η κατάσταση δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετική. Ακόμα χειρότερη η κατάσταση στο γήπεδό της όπου ψάχνει ακόμα την παρθενική νίκη (0-4-6)!

Επιστροφές και παράδοση

Τα ευχάριστα νέα για την Αϊντχόφεν ήρθαν με την επιστροφή στις προπονήσεις των πολύτιμων μεσοεπιθετικών Χάκπο (14/5) και Γκέτσε (8/3). Αμφότεροι αναμένεται να πάρουν χρόνο συμμετοχής δίνοντας περισσότερες λύσεις στο δημιουργικό κομμάτι.

Υπάρχουν όλα τα εχέγγυα ώστε η εξαιρετική παράδοση των φιλοξενούμενων να επιβεβαιωθεί. Η PSV, εξάλλου, έχει συμπληρώσει 19 διαδοχικά ματς χωρίς ήττα απέναντι στην ADO (16-3-0 με 5 συνεχόμενες νίκες). Εξίσου εντυπωσιακό και το σερί που έχει «χτίσει» στη Χάγη (14-4-0).

Η Αϊντχόφεν είναι πιθανόν να επιβεβαιώσει τον ρόλο του φαβορί και θέλει να το κάνει καταναλώνοντας λίγες δυνάμεις. Πιστεύουμε πως μπορεί να τα καταφέρει από το ημίχρονο επαληθεύοντας τον συνδυασμό «2/2 Η/Τ+Over 1,5». Το συγκεκριμένο combo προσφέρεται στο 1,86 στην Bet365.