Άιντραχτ – Μπάγερν (20/02/2021, 16:30) Γερμανία Μπουντεσλίγκα

Δε ξέρω για εσάς αλλά για εμένα προηγείται πάντα η απόλαυση. Λάτρης της καλής μπάλας από παιδί, με ενδιαφέρει μόνο το θέαμα. Κάτι ανάλογο και τίποτα λιγότερο, αναμένω στην αναμέτρηση της Άιντραχτ με τη Μπάγερν.

Οι δύο καλύτερες επιθέσεις της Μπουντεσλίγκα θα κονταροχτυπηθούν σήμερα το μεσημέρι στη Φρανκφούρτη. Οι δύο πρώτοι σκόρερ του Γερμανικού πρωταθλήματος αναμένεται να δώσουν τα ρέστα τους. Όχι για την επιβεβαίωση (δεν το χρειάζονται), έτσι για το ονόρε (κύρος), που λένε και οι φίλοι μας οι Ιταλοί.

Προηγείται πάντα η απόλαυση

Στη συγκεκριμένη αναμέτρηση αν όλα κυλήσουν ομαλά, μπορεί να έχει… διαστημικό σκορ ακόμα και στο πρώτο ημίχρονο. Η Άιντραχτ με 6/7 goal (συνολικά 17/21) και 6/7 Ο 2,5 είναι η χαρά του… παιδιού. Πρώτα μας νοιάζει πόσα θα βάλουμε και μετά πόσα θα φάμε. Με τον Σίλβα να «φορτώνει» τα αντίπαλα καρέ, το μόνο που μπορείς να περιμένεις είναι η απάντηση του Λεβαντόφσκι.

Η Μπάγερν είναι αρκετά ταλαιπωρημένη και ακολουθεί το ματς για το Τσάμπιονς Λιγκ με τη Λάτσιο. Ταξιδεύει με πολλές απουσίες στη Φρανκφούρτη, όμως κυρίως ο Φλικ έχει να διαχειριστεί την κούραση των παικτών του. Κάτι που φάνηκε και στο εντός 3-3 με τη Μπίλεφελντ, μετά τα ματς για το Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων.

Συν τοις άλλοις, στο μυαλό των γηπεδούχων υπάρχει και το βαρύ 5-0 του πρώτου αγώνα. Είναι το μοναδικό ματς που δεν σκόραρε η Άιντραχτ φέτος και ταυτόχρονα το ένα από τα δύο ματς που ηττήθηκε φέτος. Μάλιστα, αυτές οι δύο ήττες αποτελούν ρεκόρ για το σύνολο του Άντι Χίτερ.

22-16-17 η εντός έδρας προϊστορία και 8-0-2 ανεξαρτήτως έδρας στα δέκα τελευταία ματς για την Μπάγερν. Με σκορ… διαστημικά την τελευταία τριετία, όπως αυτό του πρώτου γύρου, το 5-2 τον Μάιο του 2020, το 5-1 υπέρ της Άιντραχτ το Νοέμβριο του 2019 και το 5-1 για του Βαυαρούς τον Αύγουστο του 2019. Ο κατάλογος είναι αρκετά μακρύς!

Όποιος καλοβλέπει τον «άσσο», με ή άνευ κάλυψης δε με βρίσκει αντίθετο. Επιλέγουμε το «θέαμα» και το Goal A ημιχρόνου με 3,20 στη Novibet.