Απειλητικές και με εύκολο γκολ

Κουόπιο – Ίντερ Τούρκου (14/6/2021, 18:30) Φινλανδία Βεϊκαουσλίγκα

Θα κάνουμε μία παρένθεση από το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καθώς στοιχηματικές ευκαιρίες υπάρχουν παντού και πάντα. Στο στόχαστρο από το σημερινό πρόγραμμα η αναμέτρηση Κουόπιο – Ίντερ Τούρκου για το πρωτάθλημα Φινλανδίας.

Με τη γηπεδούχο να διατηρεί ευνοϊκή παράδοση και τους αντιπάλους να δείχνουν φορμαρισμένοι, είναι πιθανόν να παρακολουθήσουμε ένα ανοιχτό ματς.

Πήρε τα πάνω της η Κουόπιο

Σε αντίθεση με το 1-2 κόντρα στη Χάκα, η Κουόπιο στάθηκε τυχερή στο «διπλό» επί της Σεϊναγιοέν (1-0). Όχι τόσο επειδή δεν άξιζε τους τρεις βαθμούς λόγω απόδοσης, αλλά γιατί χρειάστηκε την απόκρουση πέναλτι του Κριντλ στις καθυστερήσεις.

Επανήλθε, πάντως, στις επιτυχίες και σήμερα θα αγωνιστεί με ανεβασμένη ψυχολογία. Μαζί της και η πρόσφατη παράδοση, καθώς έχει χάσει μόνο 1/9 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις κόντρα στον συγκεκριμένο αντίπαλο (6-2-1 με 4 διαδοχικές νίκες).

Έχει το μομέντουμ

Φέτος, ωστόσο, το έργο της δεν θα είναι τόσο εύκολο καθώς οι φιλοξενούμενοι παρουσιάζονται αποτελεσματικοί και εξαιρετικοί επιθετικά. Το 3-0 επί της Μάριεχαμν αποτέλεσε το 5ο σερί τρίποντο και ήρθε μετά από 5 σερί «G/G+Over 2,5».

Η Ίντερ Τούρκου είναι σε θέση να απειλήσει και τώρα, είτε στην κόντρα είτε σε σετ παιχνίδι. Οι 9/12 τελευταίες επισκέψεις της στο Κουόπιο ολοκληρώθηκαν με G/G και το ίδιο είναι πιθανόν να συμβεί και τώρα.

Εάν οι δύο ομάδες παρουσιαστούν στοιχειωδώς εύστοχες, πιθανότατα θα παρακολουθήσουμε ένα ανοιχτό ματς με γκολ εκατέρωθεν. Το ενδεχόμενο να βρουν αμφότερες δίχτυα προσφέρεται στην Bet365 στο ικανοποιητικό 1,90.