Pick: Ένα ματς για γκολ…

Σούντσβαλ – Γιόνσεπινγκ (1/6/2021, 19:30) Σουηδία Β’ κατηγορία

Ελαφρύ φαβορί σήμερα η Σούντσβαλ απέναντι στην Γιόνσεπινγκ, αλλά γνώμη μας είναι ότι θα χρειαστεί παραπάνω από ένα γκολ για να φτάσει στη νίκη που θα την οδηγήσει στην κορυφή.

Ανοδική η πορεία της

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την ανοδική πορεία τους περνώντας νικηφόρα με 2-0 από το Γκέτεμποργκ και στο ματς με την Εργκριτε. Πολύ καλή εμφάνιση για την Σούντσβαλ που καθάρισε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα με δύο γκολ, αλλά υπάρχει η αίσθηση ότι το σημερινό παιχνίδι είναι πιο δύσκολο από το προηγούμενο. Κάποιες απουσίες υπάρχουν, αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό τους γηπεδούχους.

Από την καλύτερη εμφάνιση η Γιόνσεπινγκ

Από την άλλη η Γιόνσεπινγκ προέρχεται από την καλύτερη εμφάνισή της μέσα στη χρονιά με το 3-1 απέναντι στη νεοφώτιστη Λαντσκρόνα. Κρίσιμο το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου  (2-0), το οποίο στην ουσία την οδήγησε στη νίκη. Χρειάζεται πάση θυσία βαθμούς για να ξεφύγει από τις χαμηλές θέσεις και γνωρίζει καλά ότι ένα παιχνίδι που θα δώσει έμφαση στην άμυνα μπορεί να μην της… κάτσει καλά σε αυτήν την έδρα. Το καλό είναι ότι δεν έχει θέματα τραυματισμών, ενώ τα 3/4 τελευταία ματς της έληξαν αμφίσορα. Παράλληλα έχει καλή παράδοση απέναντι στην Σούντσβαλ, αφού σκοράρει με συνέπεια.

Υπάρχει κίνητρο για τις δύο ομάδες και το γεγονός αυτό μας οδηγεί στο αμφίσκορο σε συνδυασμό με το over 2,5 το ματς σε απόδοση 2,24 στη novibet.