Pick: Κόντρα βάσει πρώτης εικόνας

Σπάρτα Ροτ. – Χέρακλες (21/8/2021, 21:00) Ολλανδία Ερεντιβίζιε

Η 2η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε ξεκίνησε χθες με την παρθενική νίκη της Ναϊμέγκεν μετά την άνοδο (2-0 την Τσβόλε). Συνεχίζεται απόψε με τέσσερις αναμετρήσεις όπου αυτή ανάμεσα σε Σπάρτα Ρότερνταμ και Χέρακλες φαντάζει ενδιαφέρουσα στοιχηματικά.

Σύμφωνα με αυτά που είδαμε από τους δύο αντιπάλους στην πρεμιέρα, δεν συμφωνούμε απόλυτα με τους μπουκ. Ο φαβοριτισμός των γηπεδούχων δείχνει μάλλον υπερβολικός, κάτι που θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε.

Σταθερή αξία

Η Χέρακλες μπορεί να γνώρισε την ήττα στο γήπεδό της από την ισχυρή Αϊντχόφεν (0-2), όμως το πάλεψε. Ειδικά στα πρώτα 40 λεπτά πήγε τον ρυθμό εκεί που ήθελε και θα μπορούσε να προηγηθεί.

Θετικό, εξάλλου, το πρόσημο στις μεταγραφές για το συγκρότημα από το Αλμέλο που βελτίωσε σταδιακά την παρουσία του στα φιλικά. Σταθερή η παρουσία του Βόρμουτ στον πάγκο, αλλά και θετική η πρόσφατη παράδοσή κόντρα στον σημερινό αντίπαλο (2-3-0).

Με προβλήματα το ξεκίνημα

Η Σπάρτα Ρότερνταμ, αντίθετα, ήταν απογοητευτική στο ματς της 1ης αγωνιστικής στην Ουτρέχτη. Γνώρισε με κάτω τα χέρια τη συντριβή (4-0) και στάθηκε τυχερή που το σκορ δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις.

Θα είναι δύσκολο να επαναλάβει την περσινή σεζόν που την έφερε στα πλέι οφ, αν και παρέμεινε ο Χενκ Φρέιζερ. -Ο βοηθός του Φαν Χάαλ στην εθνική, πλέον- ζήτησε παίκτες, αλλά μέχρι στιγμής η επιθυμία του δεν έχει εισακουστεί.

Αρνητική, ταυτόχρονα, και η δική του παράδοση με αντίπαλο τη Χέρακλες, έστω κι αν το «Χ» κυριαρχεί (1-6-4). Πιστεύουμε ότι η ομάδα του θα δυσκολευτεί έντονα κι απόψε.

Αναμένουμε ένα παιχνίδι λεπτομερειών όπου η «έκπληξη» είναι πιθανή, έστω και με τη μορφή ισοπαλίας. Στρεφόμαστε, λοιπόν, στη «διπλή ευκαιρία» του Χ2 και την ενισχύουμε με το Over 1,5. Ο συγκεκριμένος συνδυασμός αποτιμάται στη Stoiximan στο 2,22.