Pick: Τρία παιχνίδια για Γκολ ημιχρόνου

Γκολ ημιχρόνου

Ράουφους – Ράνχαϊμ (29/10/2021, 19:00) Νορβηγία Β’ Κατηγορία, Σάντνες – Σόγκνταλ (29/10/2021, 19:00) Νορβηγία Β’ Κατηγορία,

Χόφενχαϊμ – Χέρτα (29/10/2021, 21:30) Γερμανία Μπουντεσλίγκα

Στο συνδικάτο του 12Xonline.gr οι προτάσεις κινούνται σε όλα τα επίπεδα. Τρία παιχνίδια για γκολ ημιχρόνου με ρίσκο και αξία!

Τα πολλά λόγια είναι φτώχια και ξεκινάμε από την αναμέτρηση της Χόφενχαϊμ με τη Χέρτα. Οι δύο ομάδες βρίσκονται σε… παράλληλο σύμπαν. Κάτι που αποδεικνύει και ο βαθμολογικός πίνακας της Μπουντεσλίγκα (11η και 10η αντίστοιχα).

Αμφότερες αγωνίστηκαν στο Κύπελλο με αρκετές αλλαγές, δείχνοντας ότι είχαν κατά νου το μεταξύ τους παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι έκαναν υγιεινό περίπατο με την Χολστάϊν Κίελ, οι φιλοξενούμενοι τα χρειάστηκαν απέναντι στην Πρόισεν Μίνστερ (ομάδα 4ης κατηγορίας).

Επιθετικά δεν είναι πολυβόλα, ούτε όμως βλέπουν δίχτυα με τα κυάλια. Από τα 17 τέρματα που έχει σημειώσει μέχρι στιγμής η Χόφενχαϊμ τα τέσσερα είναι στο πρώτο μέρος. Αντίθετα από τα 11 συνολικά της Χέρτα τα πέντε είναι στο ημίχρονο. Μάλιστα, ο κοινός τους παρανομαστής, είναι ότι αμφότερες έχουν πετύχει από τρία γκολ μεταξύ 31’ – 45’.

Στις μεταξύ τους αναμετρήσεις υπάρχει «πελατιακή σχέση» υπέρ των γηπεδούχων (αήττητοι στα 11 πιο πρόσφατα), όμως αν μπουν για να καθαρίσουν το ματς από νωρίς, μπορούν να αιφνιδιαστούν ακόμα κι από αυτή τη νωθρή ομάδα του Ντάρνταϊ.

Τρία παιχνίδια για Γκολ ημιχρόνου

Για όσους παρακολουθούν επιμελώς τα δεύτερα τη τάξη Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, θα γνωρίζουν ότι της Ολλανδίας, Νορβηγίας και Αυστρίας είναι η χαρά του θεατή. Κατηγορίες με πολλά γκολ, κυρίως όμως άμυνες για όλα τα… γούστα.

Τα επόμενα δύο γκολ ημιχρόνου προέρχονται από τη Β’ Νορβηγίας και τις αναμετρήσεις της Ράουφους με τη Ράνχαϊμ και της Σάντες με τη Σόγκνταλ. Ενδεικτικό, η απόδοση που δίνουν οι μπουκ στο πρώτο ζευγάρι με μόλις 2,71 (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων κινούνται πάντα σε επίπεδα άνω του 3,00-3,50). Για το δεύτερο παιχνίδι όπου γενικά το Goal βρίσκεται μόλις στο 1,42 το να επιτευχθεί στο πρώτο μέρος είναι στο αξιοπρόσεκτο 3,85.

Συνοψίζοντας, ζητάμε το Goal Α’ ημιχρόνου στο Χόφενχαϊμ – Χέρτα, Ράουφους – Ράνχαϊμ και Σάντες – Σόγκνταλ. Οι αποδόσεις τους είναι 4,15, 2,71 και 3,85 αντίστοιχα στην Betshop.