Pick: Υπάρχει τρόπος για την Ίπσουιτς

Κρου – Ίπσουιτς (30/01/2021, 17:00) Αγγλία Λιγκ 1

Τα πράγματα δεν κύλησαν καλά για την Ίπσουιτς στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος της Λιγκ 1 της Αγγλίας, αλλά ευελπιστεί να τα αλλάξει όλα στην συνέχεια, προκειμένου να διεκδικήσει μία θέση στην πρώτη εξάδα (με τους αγώνες που χρωστάει) των πλέι οφ. Η ομάδα του Λάμπερτ έμεινε στο μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της χάνοντας σε αμφότερα εντός (από καλύτερες ομάδες) από την Πιτέρμπορο και την Σάντερλαντ με το ίδιο σκορ (0-1). Λέτε να τριτώσει το κακό;

Χαμένο από την αρχή με τις «μαύρες» γάτες

Η αλήθεια είναι ότι ειδικά με τις «μαύρες  γάτες» στο προηγούμενο τα πράγματα δεν της ήρθαν βολικά από την αρχή. Αποβολή παίκτη από το 10’, γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και κάπου εκεί… πάπαλα η ιστορία.

Θα συνέλθει η Κρου;

Η Κρου από την πλευρά της είναι αλλοπρόσαλλη ομάδα και η αλήθεια είναι ότι στο Τζίλιγχαμ έβγαλε πολύ κακό εαυτό (ήττα με 1-4). Κάποια προβληματάκια στην άμυνα και το ερωτηματικό του αν θα συνέλθει μέσα σε πέντε μέρες από την πιο βαριά της ήττα στην σεζόν καθιστούν λίγο αμφίβολο τον φαβοριτισμό της. Η Ίπσουιτς πέφτει δύσκολα εκτός (4-2-3) και σήμερα θα μπει στο γήπεδο τουλάχιστον για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Η μη ήττα της σε συνδυασμό με το under 4,5 στο παιχνίδι ανεβάζουν την απόδοση κοντά στον διπλασιασμό στην bet365.