Pick: Με… μανία και παράδοση

Βέχεν – Ίνγκολσταντ (13/03/2021, 15:00) Γερμανία 3η κατηγορία

Σούπερ μάχη στην προσπάθεια ανόδου των δύο ομάδων διεξάγεται σήμερα στο Βισμπάντεν ανάμεσα στην Βέχεν και την Ίνγκολσταντ. Οι γηπεδούχοι «καίγονται» για τη νίκη προκειμένου να επανέρθουν δυναμικά, οι Βαυαροί θα είναι ευχαριστημένοι με την ισοπαλία, αλλά θα πρέπει να παίξουν… μπάλα για να πάρουν το αποτέλεσμα.

Πισωγύρισμα για Βέχεν

Η ήττα από την Μπάγερν Μονάχου Β’ ήταν πισωγύρισμα για την Βέχεν την προηγούμενη αγωνιστική στο Μόναχο (0-2). Μετά από δέκα σερί αγωνιστικές που ήταν αήττητη υπέστη την πρώτη της ήττα χωρίς να υστερήσει από τα πιτσιρίκια των Βαυαρών. Απλά δέχθηκε ένα γκολ (αυτογκόλ) στα μέσα του α’ ημιχρόνου και στις καθυστερήσεις, όταν είχε βγει μπροστά για να ισοφαρίσει,το δεύτερο γκολ.

Στην έδρα της, πάντως, στα δέκα τελευταία παιχνίδια σκοράρει κατά μέσο όρο 2,2 γκολ ανά παιχνίδι και η ανάγκη για τη νίκη σήμερα θα την προτρέψει να βγει μπροστά. Συν τοις άλλοις χρωστάει και κάτι στην Ίνγκολσταντ από την ήττα του πρώτου γύρου με 1-4.

Αποφασισμένη για την άνοδο

Η Ίνγκολσταντ από την πλευρά της από την ημέρα που αποφάσισε να παίξει επιθετικά πάει και για την άνοδο. Όχι ότι έχει εύκολο έργο κόντρα στην Βέχεν σήμερα, αλλά η ψυχολογία που τους έδωσαν οι τελευταίες εμφανίσεις είναι σημαντική. Εκτός των άλλων στο Βισμπάντεν έχει παράδοση να σκοράρει. Μαζί μας με τα γκολ σήμερα είναι και προϊστορία με 7/7 Over 2,5 ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

Στην ουσία αναζητούμε το over σε ένα ματς που οι δύο ομάδες θα κυνηγήσουν με «μανία» τη νίκη, αλλά βάζουμε ένα… πλαφόν στα γκολ. Η επιλογή 3-6 γκολ στην netbet αξίζει την ματιά μας σε απόδοση 1,90.