Pick: Γρήγορα τα γκολ

Μπόχουμ – Κίκερς Βίρτσμπουργκερ (27/02/2021, 14:00) Γερμανία 2η κατηγορία

Οι λάτρεις των… συνομωσιών ίσως έχουν αρχίσει να σκέφτονται ότι στο τέλος της χρονιάς μία ομάδα που εδρεύει στην Κοιλάδα του Ρουρ (Σάλκε) θα αφήσει τα σαλόνια της Μπουντεσλίγκα και άλλη μία που βρίσκεται λίγα χιλιόμετρα μακριά από το Γκελζενκίρχεν (Μπόχουμ) θα απολαμβάνει την άνοδό της στην κορυφαία βαθμίδα των κατηγοριών της Γερμανίας. Ο χρόνος είναι αυτός που θα δείξει. Το σίγουρο για την ώρα, όμως, είναι ότι το μεσημεριανό ματς της Μπόχουμ με τους Κίκερς Βίρτσμπουργκερ έχει στοιχηματική αξία.

Γερή κατραπακιά

Η Μπόχουμ «έπεσε» μαχόμενη στο Άουε, αλλά σημασία έχει ότι έχασε με 1-0. Δεν συνηθίζει να μην σκοράρει και για να μην μπλέξει σε περιπέτειες σήμερα απέναντι στην ουραγό ίσως θελήσει να καθαρίσει από την αρχή. Στην έδρα της, εξάλλου, συνηθίζει να ανοίγει από νωρίς τον χορό των γκολ και αυτό θα προσπαθήσει να κάνει και σήμερα.

Η ψυχολογία «βασιλεύει» στους Κίκερς

Οι Κίκερς έκαναν σούπερ εμφάνιση με το Αμβούργο και το υπέταξαν την προηγούμενη αγωνιστική με νίκη 3-2 εντός. Κάπως έτσι αναπτερώθηκαν οι ελπίδες παραμονής τους, αλλά ο δρόμος που έχουν να διαβούν είναι ανηφορικός. Από ψυχολογία, πάντως, σφύζουν. Δεν ρίχνει κάποιος κάθε μέρα τρία γκολ μέσα σε 50 λεπτά στο Αμβούργο. Ίσως και να παρασυρθούν από νωρίς σε αυτό το ματς…

Αμυντικές απουσίες

Οι απουσίες στην άμυνα (δυο κεντρικοί αμυντικοί για τους Κίκερς και ένας για την Μπόχουμ) έρχονται να… δέσουν με την επιλογή μας, όπου είναι τα γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Ανεκτό το 1.76 στο Over 1 του πρώτου ημιχρόνου (σε περίπτωση ενός γκολ παίρνουμε το ποντάρισμά μας πίσω) για τις δύο ομάδες στην winmasters.