Pick: To πρώτο από τα τρία ματς

Ρεάλ Μαδρίτης – Εφές (29/4/2021, 22:00), Euroleague

Πλέι οφ Ευρωλίγκας bet: Με τη φανέλα

Η Ρεάλ μείωσε σε 1-2 τη σειρά κόντρα στην Εφές. Και το έκανε με τρόπο που έδειξε ότι το ειδικό της βάρος είναι τεράστιο, όσες απουσίες και προβλήματα κι αν έχει. Όσο ανώτερος και αν είναι ο αντίπαλος, διότι πολύ απλά η Εφές είναι εμφανώς ανώτερη της βασίλισσας. Σήμερα θα έχουμε είτε ισοφάριση, είτε το τέλος. Κι εμείς εδώ παίζουμε σε Πλέι οφ Ευρωλίγκας bet.

Ρεάλ Μαδρίτης: Επική ανατροπή

Πέντε λεπτά πριν το φινάλε έχασε με 61-74. Εκεί ο αρχηγός Γιουλ πήρε το όπλο του και με συνεχόμενα τρίποντα σήμανε την μοναδική αντεπίθεση. Με επί μέρους σκορ 19-2 και συνολικά 32-18 στην τελευταία περίοδο η Ρεάλ έμεινε ζωντανή παρά το γεγονός ότι δεν είχε ξανά τον Ταβάρες κάτω από το καλάθι. Αμφίβολος και σήμερα ο κορυφαίος σέντερ.

Εφές: Ώρα να πάρει το πρώτο από τα τρία

Η Εφές έδειχνε για 30 λεπτά ότι θα σκουπίσει τη Ρεάλ. Κι όμως ο διακόπτης έπεσε στο τελευταίο πεντάλεπτο. Φοβερός ο Μίτσιτς, συνεχίζει να είναι σε φόρμα ο Μπομπουά, αλλά ο Λάρκιν έμεινε μόνο στους 6 πόντους σε 26 λεπτά. Μόνο επτά παίκτες σκόραραν για την Εφές, η οποία πάντως δείχνει ότι είναι σαφώς καλύτερη των Μαδριλένων.

Πλέι οφ Ευρωλίγκας bet: Το τρένο ξεκινά

Η Εφές δεν θα ρισκάρει να πάει σε πέμπτο ματς. Όπως έχουμε πει και στο μακροχρόνιο στοίχημα για κατάκτηση της Ευρωλίγκας, η ομάδα του Αταμάν μπορεί να φτάσει ως το τέλος του δρόμου. Τρία ή τέσσερα ματς έμειναν. Εμείς πιστεύουμε τρία. Σήμερα και άλλα δύο στο φάιναλ φορ. Το χάντικαπ έχει βγει στος 6.5 πόντους στη Stoiximan απόδοση 1.90 και βλέπουμε νίκη της Εφές με διψήφια διαφορά. Θα πάμε λοιπόν εναλλακτικά με χάντικαπ στους 9.5 πόντους ανεβάζοντας την απόδοση από το 1.90 στο 2.37.