Pick: Να η ευκαιρία…

Γιουβέντους – Μπολόνια (24/1/2021, 13:30) Ιταλία 1η κατηγορία

Το σημαντικό για την Γιουβέντους είναι ότι αντέδρασε άμεσα. Μετά την ήττα από την Ίντερ στο derby d’ Italia, κατέκτησε το Σούπερ Καπ Ιταλίας με το 2-0 επί της Νάπολι και χθες της… έκατσαν βολικά τα αποτελέσματα με τις «γκέλες» των δύο Μιλανέζων, της Μίλαν και της Ίντερ. Έχει, λοιπόν, μπροστά της το κουτί με τα… δώρα και μένει να το ανοίξει για να πλησιάσει κι άλλο στην κορυφή. Συγκεκριμένα αν πάρει και το εξ αναβολής ματς που έχει, αλλά και το σημερινό πλησιάζει στο μείον 4 από την Ίντερ και την Μίλαν.

Η… άνεση της Μπολόνια

Η Μπολόνια από την πλευρά της τα ματς που πρέπει τα παίρνει, όπως έκανε και την προηγούμενη εβδομάδα με την Βερόνα (1-0). Αυτό το τρίποντο της έδωσε αποστάσεις από την ουρά και ίσως αυτή η χαλαρότητα… πληρωθεί εύκολα για την Γιούβε. Με τη ψυχολογία που έχουν οι μπιανκονέρι αναμένεται να μετατρέψουν σε παράσταση για έναν ρόλο το ματς με γκολ και στα δύο ημίχρονα. «Να η ευκαιρία», όπως έλεγε και ο αείμνηστος Άλκης Στέας στο πρώτο talent show της ελληνικής τηλεόρασης, όπου παρεμπιπτόντως αναδείχθηκαν πολλοί τραγουδιστές της εποχής (Θέμης Αδαμαντίδης, Γλυκερία, Μανώλης Λιδάκης, Βασίλης Λέκκας, Βασίλης Παϊτέρης, Στάθης Αγγελόπουλος, Νένα Βενετσάνου).

Τα γκολ της Γιούβε και στα δύο ημίχρονα έχουν απόδοση διπλασιασμού στην Stoiximan.