Pick: Ισοφάριση στην Πυλαία

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (13/05/2021, 20:00) Stoiximan Basket League

Ελλάδα πλέι οφ bet: Μεγάλη σειρά

Τα πλέι οφ συνεχίζονται στη χώρα μας και χθες ο Παναθηναϊκός μας δικαίωσε διά περιπάτου στην επιλογή μας. Σήμερα θα ασχοληθούμε με το ντέρμπι των δικεφάλων στην Πυλαία. Μεγάλη μάχη για 36 λεπτά στο ΟΑΚΑ, καθάρισε ο Μέικον και η άμυνα για την ΑΕΚ και με σερί 15-0 από το 35′ και μετά έκανε το 1-0. Σήμερα μιλώντας για Ελλάδα πλέι οφ bet, θα ασχοληθούμε με το δεύτερο ματς ανάμεσα στους δύο δικεφάλους περιμένοντας να δούμε μία μεγάλη σειρά.

ΠΑΟΚ: Για 35 λεπτά ο ΠΑΟΚ του Λυκογιάννη

Έχει καλή ψυχολογία ο ΠΑΟΚ, είναι ξεκάθαρο αυτό. Πάλεψε το ματς ακόμη κι όταν έμεινε πίσω. Έχει λύσεις, ποιότητα, καλό κόουτς. Ο ΠΑΟΚ για 35 ήταν στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟΚ όλης της χρονιάς από τη στιγμή που ήρθε ο Άρης Λυκογιάννης στον πάγκο. Κάπου εκεί όμως έσβησαν τα φώτα, μηδέν στην επίθεση, καμία απάντηση στον Μέικον στην άμυνα. Με τη νοοτροπία που έχει χτίσει φέτος ο ΠΑΟΚ, φρονούμε ότι είναι δύσκολο να σκουπιστεί.

ΑΕΚ: Μέικον και για τον Λάνγκφορντ

Μπορεί ο μεγάλος ηγέτης Κιθ Λάνγκφορντ να λείπει, όμως ο Μέικον έκανε πράγματα και θαύματα. Με στατιστική για όσκαρ σκόραρε 28 πόντους και σμπαράλιασε, με σουτ ακόμη και από τα εννέα μέτρα, κάθε προσπάθεια των αντιπάλων του να τον σταμτήσουν. Έπαιξε και για τον Λάνγκφορντ λοιπόν, με τον μεγάλο Αμερικανό να απουσιάζει και σήμερα.

Ελλάδα πλέι οφ bet: Ισοφάριση και πάμε για μεγάλο τελικό

Δύσκολα η σειρά θα τελειώσει σήμερα. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει τη νίκη, ενώ η ΑΕΚ έχει αρκετά θέματα και στις δύο μεριές του παρκέ, ιδιαίτερα στην άμυνα. Σημαντική και η απουσία του Λάνγκφορντ. Το σετ έχει βγει εντελώς οριακά από τους μπουκ και με την καθαρή νίκη του ΠΑΟΚ στο 1.99 (στο 2.01 η ΑΕΚ), θα πάρουμε το συγκεκριμένο ρίσκο στην πλατφόρμα του stoiximan.