Pick: Ώρα αντίδρασης

Μπόρνμουθ – Μπέρμιγχαμ (09/02/2022, 21:45) Αγγλία Τσάμπιονσιπ.

Ματς για γκολ μυρίζει απόψε στο Μπόρνμουθ – Μπέρμιγχαμ και είμαστε αποφασισμένοι να… κυνηγήσουμε το over 2,5 που βρίσκεται σε πολύ καλή τιμή.

Τα «κεράσια» υπέστησαν ντροπιαστικό αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Μπόρεχαμ Γουντ (0-1) της Νάσιοναλ Λιγκ και θέλουν να επιστρέψουν. Έμοιαζαν… κοιμισμένα στο πρώτο ημίχρονο και η λάθος αντίδραση της άμυνας τα έφερε να κυνηγούν στο σκορ (Ρίκετς 38’). Στην επανάληψη με κάποιες αλλαγές του Πάρκερ, που υποτίμησε τους φιλοξενούμενους, πίεσαν, αλλά δεν μπόρεσαν την ανατροπή. Πάντως η απευθείας άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ είναι ο κύριος στόχος της Μπόρνμουθ.

Από την άλλη η Μπέρμιγχαμ μετά από ένα μικρό αήττητο σερί (1-2-0 με δύο διαδοχικά «Χ») υπέστη την εντός έδρας ήττα από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-2) και αναζητά αντίδραση.  Η βαθμολογική της θέση της επιτρέπει να κοιτάξει με… άνεση την έξοδο στο Μπόρνμουθ, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι οι τελευταίοι επτά αγώνες της στο πρωτάθλημα ολοκληρώθηκαν με G/G, ενώ στους έξι επιβεβαιώθηκε και το over.

Πιθανό το over 2,5 στην αναμέτρηση σε αποδόσεις διπλασιασμού (2,00) στη novibet.