Pick: Το πιο εύκολο έργο…

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας (19/01/2022, 17:00) Κύπελλο Ελλάδας, Προημιτελικά

Ίσως, λέμε ίσως, ότι οι μπουκ δεν έχουν «διαβάσει» καλά τα ειδικά στοιχήματα του Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας και σαν «Συνδικάτο» θέλουμε να τα εκμεταλλευτούμε σήμερα το απόγευμα.

Ο άσσος στο 1,22 με 1,26 και τα γκολ των «πρασίνων» και στα δύο ημίχρονα πάνω από τον διπλασιασμό. Δεν είναι όντως υπερβολικό; Μάλιστα ο άσσος και το over 2,5 πληρώνει… ταβάνι 1,90 στην περίπτωση που κάποιος θέλει να σκεφτεί μία άλλη λύση.

Η ουσία είναι μία. Ο Παναθηναϊκός έρχεται από καλή εμφάνιση στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, έστω κι αν το ματς αυτό έμεινε στο 0-0. Αν, πάντως, μία ομάδα άξιζε σκορ αυτοί ήταν οι «πράσινοι». Ο στόχος του κυπέλλου είναι δεδομένος, αφού σε περίπτωση που προκριθούν θα βρουν απέναντί τους τον Άρη και όχι κάποιον εκ των θεωρητικά μεγαθηρίων (Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ ή, ΑΕΚ).

Θεωρητικά ο δρόμος για τον τελικό είναι… διάπλατος για τον Παναθηναϊκό. Η… αύρα που έχει από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό θα τον βοηθήσει να πάρει μία εύκολη νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλό που χτυπήθηκε από την Covid – 19 το τελευταίο διάστημα, ενώ υπολείπεται σημαντικά σε σχέση με τους γηπεδούχους.

Το ενδεχόμενο ο Παναθηναϊκός να κερδίσει εύκολα με γκολ και στα δύο ημίχρονα σε απόδοση 2,01 είναι καλή περίπτωση στη Novibet.