Pick: Ποιοτικές επιθέσεις στο Ηράκλειο

Ποιοτικές επιθέσεις στο Ηράκλειο

ΟΦΗ – Ολυμπιακός (04/12/2021, 19:30) Ελλάδα Σουπερλίγκ

Δεν είναι εύκολο το ματς με τον ΟΦΗ για τον Ολυμπιακό, το βέβαιο ωστόσο είναι πως θα δούμε δυο ποιοτικές επιθέσεις στο Ηράκλειο. Οι Κρητικοί, με τον Νίκο Νιόπλια στον πάγκο τους έχουν μια και μοναδική ήττα εντός έδρας: από τον ΠΑΟΚ. Έρχονται από τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν 3-1 από τον Άρη εκτός, για το Κύπελλο. Είναι μια ομάδα που εντός έδρας παίζει επιθετικά κι έχει ευχέρεια στο σκοράρισμα. Η απουσία του Νέιρα, που είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, είναι σημαντική ωστόσο υπάρχουν κι άλλες αξιόπιστες λύσεις. Άλλωστε, με τη μέχρι τώρα πορεία του, ο ΟΦΗ είναι η πιο βελτιωμένη ομάδα του πρωταθλήματος, συγκριτικά με πέρσι.

Από την άλλη, ο Ολυμπιακός είναι top μεσοεπιθετικά, γι΄ αυτό και αναφερθήκαμε σε ποιοτικές επιθέσεις στο Ηράκλειο. Με τις τελευταίες νίκες του σε Ελλάδα και Ευρώπη αποσπάστηκε στη βαθμολογία και πέρασε στα νοκ άουτ του ΟΥΕΦΑ. Βέβαια, το 2-1 επί του Βόλου ήρθε πολύ δύσκολα, αλλά, νωρίτερα, στο ντέρμπι με την ΑΕΚ ήταν απόλυτα πειστικός. Παίρνει γκολ από όλους τους μεσοεπιθετικούς του, όμως τα προβλήματα στην αμυντική λειτουργία είναι δεδομένα. Γι΄ αυτό και σπάνια καταφέρνει να κρατάει την εστία του ανέπαφη. Όλα αυτά δημιουργούν συνθήκες για ένα καλοπληρωμένο goal, ή ακόμη και για ένα αμφίσκορο με over 2.5 τέρματα. Ένα ακόμη ενδιαφέρον στοιχείο για τους πρωταθλητές είναι και αυτό: τα 8/11 εκτός έδρας γκολ τους σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό σημαίνει ότι, πιθανότατα, το σκορ στο Ηράκλειο θα ανοίξει νωρίς. Και μας βάζει σε… πειρασμό για το goal ημιχρόνου, που το βρίσκουμε κοντά στο 5.00.

Ποντάροντας στις ποιοτικές επιθέσεις των δυο ομάδων, επιλέγουμε το συνδυαστικό GG & O 2.5, σε απόδοση 2.55