Pick: Μετράει η παράδοση

Εσπανιόλ – Μπιλμπάο (26/10/2021, 22:00) Ισπανία 1η κατηγορία.

Οι αποδόσεις στο ματς της εμβόλιμης αγωνιστικής ανάμεσα στην Εσπανιόλ και την Μπιλμπάο δεν φαίνεται να έχουν κάποιο λάθος, αλλά υπάρχει μία κρυμμένη ευκαιρία την οποία και θέλουμε να εκμεταλλευτούμε.

Οι Καταλανοί έχουν ανάμικτα συναισθήματα από το 2-2 του Σαββάτου στο Ελτσε. Το γύρισαν μέσα σε λιγότερο από δύο λεπτά στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου από 1-0 σε 1-2, με Μορλάνες και Ραούλ ντε Τομάς, αλλά στην συνέχεια πάλι καλά να λένε που δεν έχασαν κιόλας. Πάντως στα τελευταία έξι παιχνίδια έχουν μόλις μία ήττα κι αυτό θα πρέπει να τους πιστωθεί, ενώ μέσα στην έδρα τους σκοράρουν για τέσσερα σερί παιχνίδια.

Από την άλλη η Μπιλμπάο πέτυχε οριακή νίκη το Σάββατο στο «Σαν Μαμές» επί της Βιγιαρεάλ (2-1), χωρίς να είναι καλύτερή από τον αντίπαλό της. Εκτός παραμένει αήττητη, κάτι που ίσως μοιάζει να είναι υπερβολικό.  Είναι γεγονός, πάντως, ότι εδώ και 22 παιχνίδια στην Βαρκελώνη δεν βγάζει διπλό με 14 ήττες και οκτώ ισοπαλίες.

Εν κατακλείδι το διπλό της Μπιλμπάο μοιάζει δύσκολο και μάλιστα κόντρα σε παράδοση. Αν συνδυαστεί με το τουλάχιστον ένα γκολ της Εσπανιόλ στο ματς (σκοράρει για τέσσερά σερί εντός) παίρνουμε το 1,85 στην Stoiximan.