Pick: Ένας χορηγός και μια ανατροπή

Ένας χορηγός και μια ανατροπή

Σερκλ Μπριζ – Ζούλτε Βάρεγκεμ (23/01/2022, 22:00) Βέλγιο Α΄ κατηγορία

Ένας χορηγός και μια ανατροπή δίνουν ιδιαίτερο χρώμα στη βραδινή αναμέτρηση της Σερκλ Μπριζ με την Ζούλτε Βάρεγκεμ. Κάνοντας μια εξαίρεση στον κανόνα του Συνδικάτου που θέλει οι επιλογές να γίνονται με αγωνιστικά κριτήρια, περνάμε στο… παρασύνθημα: 11 Σεπτεμβρίου 2021, στις 19:30 το βράδυ, στο Βάρεγκεμ του Βελγίου. Η γηπεδούχος Ζούλτε (που έρχεται από δυο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα) υποδέχεται την Σερκλ Μπριζ. Η οποία έρχεται από τρεις σερί ήττες και μια ισοπαλία, έχοντας μόλις μια νίκη στις έξι πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 1-0. Μόλις ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνουν και δεύτερο γκολ, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη. Αμ δε! Από το 65΄ μέχρι το 93΄ η Σερκλ Μπριζ σκοράρει τέσσερα τέρματα. Και παίρνει πανηγυρικά το τρίποντο που της επέτρεψε να βρει ρυθμό. Και να γίνει αρκετά καλύτερη στη συνέχεια.

Αυτή ήταν η ανατροπή, για την οποία αναφερθήκαμε στον τίτλο. Από το «ένας χορηγός και μια ανατροπή», ωστόσο, λείπει προφανώς ο… χορηγός. Πρόκειται για μια τοπική εταιρεία διαδικτυακού στοιχήματος, την Napoleon, την οποία διαφημίζουν στη φανέλα τους οι δυο ομάδες.

Αυτή είναι η παράθεση των γεγονότων. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο. Τώρα, αν σημαίνει κάτι ενόψει της αποψινής αναμέτρησης των δυο ομάδων, στην έδρα της Σερκλ Μπριζ… θα το μάθουμε το βράδυ. Η Ζούλτε είναι μόλις τέσσερις πόντους πάνω από τα μπαράζ παραμονής και χρειάζεται τους βαθμούς. Αξίζει, λοιπόν, να ρισκάρει κανείς για να μάθει αν θα υπάρξει βοήθεια από τον κοινό χορηγό!

Επιλογή μας το Χ2 της διπλής ευκαιρίας σε απόδοση 2,65 (Stoiximan)