Αρμίνια – Άουγκσμπουργκ: Μόνο νίκες στο Μπίλεφελντ

«Εξάποντο» παραμονής, με την Αρμίνια να «τρέχει» καλό σερί στο Μπίλεφελντ και την Άουγκσμπουργκ να είναι αήττητη στα μεταξύ τους.

1

X

2

STATS

Χωρίς ήττα η Άουγκσμπουργκ σε 7 μεταξύ τους αναμετρήσεις, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (επίδοση 5-2-0). Μάλιστα, στο Μπίλεφελντ μετρά 3 νίκες σε ισάριθμες επισκέψεις.

ΑΡΜ. ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ

Δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική στο Λεβερκούζεν, ηττήθηκε σχετικά εύκολα με 3-0 από την Μπάγερ. Παρατάχθηκε αμυντικά, όπως συνηθίζει, αλλά το πλάνο της πήγε... περίπατο μόλις δέχτηκε το 1ο γκολ στο 30', ακολούθησαν άλλα δύο στο δεύτερο ημίχρονο. Το θετικό ήταν πως δεν κέρδισε κάποια ομάδα που βρίσκεται από κάτω της στην κατάταξη, διατηρήθηκε στο +2 από τα μπαράζ παραμονής, εξακολουθεί βέβαια να κινδυνεύει. Στο Μπίλφελντ «τρέχει» αήττητο σερί 6 αγωνιστικών (2-4-0), στη μέρα της είναι ικανή να δυσκολέψει κάθε αντίπαλο. Γενικότερα δεν αρέσκεται στο να έχει την κατοχή, δίνει χώρο προκειμένου να «χτυπήσει» στην κόντρα. Δεν έχει επανέλθει πλήρως ο Πριτλ (αμυντικός χαφ, 18/0, αρχηγός), που ταλαιπωρήθηκε από κορωνοϊό. Ανάρρωσε ο Μπρούνερ (δεξιός μπακ, 22/0), αμφίβολος δίνεται ο Σέρα (επιθετικός, 19/2), δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα.

ΓΚΟΛ ΑΝΑ 15ΛΕΠΤΟ

0 - 15΄16΄- 30΄31΄- 45΄46΄- 60΄61΄-75΄76΄- 90+
331726

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ

Απέδειξε μία ακόμη φορά το πόσο ανταγωνιστική είναι στην έδρα της, περιορίζοντας στο 1-1 την Ντόρτμουντ. Μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ (35'), ενώ ο αντίπαλος είχε και δοκάρι, πριν φέρει το ματς στα ίσα ο Σάρενρεν Μπαζέ στο 85'. Θυμίζουμε πως έχει κερδίσει και την Μπάγερν εντός έδρας, μακριά από το γήπεδό της όμως δεν έχει αντίστοιχες επιδόσεις (1-4-7). Υπέστη 3 διαδοχικές ήττες δεχόμενη από τουλάχιστον τρία γκολ σε κάθεμια από αυτές. Ο βαθμός τη βοήθησε να βγει από τα μπαράζ, έστω και τυπικά, καθώς ισοβαθμεί με τη Χέρτα. Έχει μια πολύ σήμαντική απουσία, καθώς συμπλήρωσε κάρτες ο χαφ Ντορς (21/1). Δεν υπολογίζονται ούτε οι τραυματίες Γκούμι (δεξιός μπακ, 20/0), Στρομπλ (μέσος, 5/0), Φινμπόγκασον (επιθετικός, 6/2). Εξέτισε κι επιστρέφει στην ενδεκάδα ο μεσοεπιθετικός Χαν (22/3).

145448
Παρόμοιο στυλ υιοθετούν οι δύο ομάδες, δίνουν χώρο στον αντίπαλο με στόχο να «χτυπήσουν» στην κόντρα. Έτσι, αυτή που ευνοείται είναι η Άουγκσμπουργκ, που θα παίξει έτσι, ως φιλοξενούμενη. Είναι και η υπέρ της παράδοση (3/3 νίκες στο Μπίλεφελντ), διπλασιάζει το διπλό, με DNB.
Καμία από τις δύο δεν έχει το εύκολο γκολ, ούτε τους επιθετικούς που κάνουν τη διαφορά. Συνεπώς το ματς αναμένεται να κριθεί στις λεπτομέρειες, αν κριθεί. Προβάδισμα στο σύνολο τερμάτων 2-3 (απόδοση 1,95).
Οι δύο προπονητές θα δώσουν βάση στο τακτικό κομμάτι, πάνω κάτω ισοδύναμες είναι οι ομάδες τους. Ίσως γίνουν αναγνωριστικές κινήσεις στο πρώτο ημίχρονο, που δεν αποκλείεται να λήξει ισόπαλο (2,05).