Φαβορί η Γερμανία σε αυτό το φιλικό παιχνίδι, αλλά το αμφίσκορο σαν να βρίσκεται πιο ψηλά από το αναμενόμενο.

Σάββατο 26 Μαρτίου 2022 21:45

1

2

Δύο άσσους από το ημίχρονο έχει επιβεβαιώσει η Γερμανία στα τελευταία της ισάριθμα παιχνίδια απέναντι στο Ισραήλ.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Με τον Χάνσι Φλικ στον πάγκο της πετάει από νίκη σε νίκη. Επτά νίκες με τέρματα 31-2 μέτρησαν τα «πάντσερ» με τον πρώην προπονητή της Μπάγερν στον πάγκο τους και η πρόκριση στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου επιτεύχθηκε εύκολα. Το επίπεδο με τον Φλικ στον πάγκο της είναι υψηλό και δεν είναι λίγοι αυτοί που την συγκρίνουν με την Μπάγερν, αλλά χωρίς Λεβαντόφσκι. «Γνωρίζουμε πως δεν έχουμε φτάσει στο επίπεδο που θέλουμε. Γνωρίζουμε πού πρέπει να βελτιωθούμε αλλά έχουμε χρόνο μπροστά μας», έλεγε ο Χάνζι Φλικ τον Νοέμβριο μετά το πέρας της προκριματικής διαδικασίας του Μουντιάλ. Ξέρει και ο ίδιος ότι οι βάσεις μπήκαν αλλά ακόμα η ομάδα του δεν έχει δοκιμαστεί. Η πιο δυνατή αντίπαλος που είχε μέχρι στιγμής μαζί του ήταν η Ρουμανία. Κυνηγάει το ρεκόρ των 12 σερί νικών, όταν το είχε πετύχει με τον Γιούπ Ντέρβαλ στον πάγκο της το διάστημα 1979-1980. Απώλεια ο βασικός αμυντικός χαφ Κίμιχ που πήρε άδεια απουσίας για προσωπικό ζήτημα. Ο βασικός τερματοφύλακας Νόιερ θα ξεκουραστεί, οι τερ Στέγκεν, Τραπ θα παίξουν από ένα 45λεπτο.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
0 - 15΄16΄- 30΄31΄- 45΄46΄- 60΄61΄-75΄76΄- 90+

ΙΣΡΑΗΛ

Το Ισραήλ δεν τα κατάφερε στα προκριματικά του Μουντιάλ και περιορίστηκε στην τρίτη θέση του έκτου ομίλου της προκριματικής φάσης. Η νίκη με 3-2 απέναντι στις Νήσους Φερόες των Νοέμβριο την διατήρησε πίσω την πρωτοπόρο Δανία και την δεύτερη Σκωτία, οπότε αυτό που σκέφτεται πλέον είναι η έναρξη του Nations League τον προσεχή Ιούνιο. Έχει 10 συνεχόμενα Over στις πρόσφατες επίσημες και φιλικές υποχρεώσεις της, οι 9/10 ήταν και Over 3.5. Αναζητά προπονητή μετά την αποχώρηση του Αυστριακού Βίλι Ρούτενσταϊνερ, ο οποίος είπε αντίο μετά το τέλος της προκριματικής διαδικασίας και υπηρεσιακά έχει αναλάβει ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής Γκαντί Μπρούμερ. Όλα τα μεγάλα ονόματα στην αποστολή για το ματς στο Χοφενχάιμ. Χωρίς το μεγάλο πρόβλημα για την αναμέτρηση.

ΙΣΡΑΗΛ
Η Γερμανία είναι το φαβορί και θέλει να το αποδείξει από νωρίς. Ο άσσος από το ημίχρονο ανεβάζει προφανώς την απόδοση.
Πολλά γκολ προβλέπονται στο παιχνίδι με βάση τα όσα έχουμε δει από το Ισραήλ. Τα 4-6 γκολ αποδίδουν πάνω από τον διπλασιασμό.
Η Γερμανία θέλει να αποδείξει ότι είναι το αφεντικό από την αρχή. Δεν αποκλείεται να δούμε γκολ από πολύ νωρίς και συγκεκριμένα από το 20αλεπτο της αναμέτρησης,